צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779
באנו לעשות לכם קצת סדר
ריבית משכנתא
מומלצת

טבלת ריבית משכנתא

ריבית משכנתא היום – סקר ריבית משכנתאות מומלצת נכון לחודש נובמבר 2018.

רוצים לדעת מה הריבית על המשכנתא היום? פורטל המשכנתאות משכנתא מאסטר מעמיד לרשותכם טבלת ריביות עם סקר השוואת ריביות המעודכן לפחות אחת לחודש. בעזרת סקר הריביות, תוכלו להיות תמיד מעודכנים ולדעת מה הריבית על המשכנתא במסלולי המשכנתא השונים לפי טווח שנים ואחוז מימון. אל תהיו פראיירים, עשו שיעורי בית לפני שאתם נגשים לבנק על מנת שתדעו על מה להתמקח. בעזרת הריביות המוצגות כאן בטבלה, תוכלו גם לבצע חישובי החזר חודשי במחשבון המשכנתא הנמצא כאן באתר ואף להרכיב תמהילי משכנתא שונים באופן עצמאי. שימו לב כי אחוזי הריבית על המשכנתא עשויים להשתנות מלקוח ללקוח בהתאם לדירוג האשראי בבנק. אחוזי הריבית הנם במונחי ריבית שנתית.

מגמות ריבית משכנתא וטיפים לניהול מו"מ מועיל על ריביות משכנתא תוכלו לקרוא בתחתית העמוד מתחת לטבלה.
סקר ריבית משכנתא של משכנתא מאסטר הוא סקר ריביות עדכני הנערך על ידי צוות אתר משכנתא מאסטר. אנו מעדכנים את סקר הריביות אחת לחודש ובמקרים של שינויים דחופים בריביות גם לעתים קרובות יותר. אנו עושים את מיטב המאמצים להביא לכם את נתוני ריביות המשכנתא העדכניים ביותר.


השאירו פרטי התקשרות כאן במידה והנכם מעוניינים לקבל פרטים לגבי ייעוץ משכנתא וליווי אישי מלא הכולל בין היתר: בניית תמהיל משכנתא מותאם אישית, ביצוע אישור עקרוני בבנקים, ניהול מו"מ על ריביות המשכנתא עבורכם ועוד. בעזרת שירות זה תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך שנות המשכנתא. מחיר מוזל משמעותית ממחיר השוק לפונים דרך אתר משכנתא מאסטר. ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

מסלול
תקופה (שנים)
טווח ריבית מומלץ
קבועה צמודה
4 עד 5
2.2% עד 2.3%
קבועה צמודה
6 עד 8
2.4% עד 2.6%
קבועה צמודה
9 עד 10
2.7% עד 2.8%
קבועה צמודה
11 עד 15
2.9% עד 3.1%
קבועה צמודה
16 עד 20
3.2% עד 3.3%
קבועה צמודה
21 עד 25
3.4% עד 3.5%
קבועה צמודה
26 עד 30
3.6% עד 3.6%
קבועה לא צמודה
4 עד 5
2.8% עד 3%
קבועה לא צמודה
6 עד 8
3.1% עד 3.2%
קבועה לא צמודה
9 עד 10
3.3% עד 3.5%
קבועה לא צמודה
11 עד 15
3.6% עד 3.9%
קבועה לא צמודה
16 עד 20
4% עד 4.2%
קבועה לא צמודה
21 עד 25
4.3% עד 4.6%
קבועה לא צמודה
26 עד 30
4.7% עד 4.8%
פריים
4 עד 25
פריים מינוס 0.5% עד 0.7%
פריים
26 עד 30
פריים מינוס 0.4% עד 0.6%
משתנה כל 5 שנים צמודת מדד
10 עד 30
3.3% עד 3.7%
משתנה כל 5 שנים לא צמודה
10 עד 30
4.1% עד 4.5%

ריבית משכנתאות מחולקת בבנקים ל-3 מדרגות מימון:

  1. עד 45% מימון מערך הנכס – הריביות הנמוכות ביותר.
  2. 45% עד 60% מימון מערך הנכס – ריביות גבוהות בכ-0.2%.
  3. מעל 60% – ריביות גבוהות בכ-0.5%

ריביות משכנתא עדכניות 2018 – מגמות השוק

ריבית על משכנתא במהלך שנת 2016 עלתה בכ-1.5% וזאת למרות שריבית בנק ישראל בפועל לא עלתה בתקופה זו. בנק ישראל מבהיר כי העליה בריביות על המשכנתא משקפת את הגידול בסיכון בשוק הדיור עקב עליית מחירים חדה וגידול בהיקף המשכנתאות וכל זאת בזמן שלא חלה עלייה באותו היחס בשכר הממוצע במשק. בנק ישראל חושש כי במצב של ירידת מחירי הדיור במשק ועליית ריבית בנק ישראל, יציבות הבנקים למשכנתאות עלולה להיפגע שכן הלווים לא יעמדו בהחזרי המשכנתא מצד אחד והבנקים ימצאו את עצמם עם נכסים שאינם מכסים את גובה המשכנתא מצד שני. מסיבות אלו בנק ישראל הנחה את הבנקים למשכנתאות להגדיל את "כריות הביטחון" שלהם ולרתק הון עצמי גבוה יותר למקרה חירום, מה שגורם לבנקים להיות יותר יציבים מצד אחד אך פחות יעילים מצד שני ועקב כך הם נאלצים להעלות את הריבית על המשכנתא. בשטח לעומת זאת בשנת 2016 נרשם גידול מהותי בהיקף הביקוש למשכנתאות, הבנקים ניצלו את כל ההקצאות שלהם ועמדו ביעדים השנתיים כבר בסוף הרבעון השלישי של השנה, מה שגרם להם פחות להתחרות על לקוחות ועקב כך בין היתר הריבית עלתה משמעותית.

בתחילת שנת 2017 נרשמה ירידה של כ-10% בהיקף רכישת הדירות עקב קיפאון בשוק הדיור, הסיבות העיקריות לכך הם המתנה לפרויקטי מחיר למשתכן והבהרות בנושא המיסוי על דירות להשקעה. אין אנו יכולים לבשר על ירידה במחירי הדירות שכן הביקוש לדירות עדיין עולה על ההיצע, יחד עם זאת, מכיוון שבשלב זה הביקוש לדירות ומשכנתאות נמוך יותר, הבנקים נלחמים על כל עסקה וגמישים יותר במו"מ על ריבית משכנתא, מה שלא קרה במהלך שנת 2016. כתוצאה מכך, הריביות על המשכנתא החלו לרדת מעט ובהדרגה עד דצמבר 2017. מתחילת שנת 2018 אנו מזהים עצירה של הורדת הריביות. קשה לומר מה הצפי להמשך, נראה שהקיפאון בשוק הדיור לא חלף ומנגד מחירי הדירות גם לא ממש יורדים ועד שמגמות אלו לא ישתנו, נראה שלא צפויים זעזועים מהותיים בריביות.

ריבית משכנתא – איך מנהלים מו"מ מועיל עם הבנקים?

ראשית יש להגדיר את השלבים המקדימים טרם ניהול המו"מ על הריביות. שלב ניהול מו"מ על ריבית המשכנתא צריך להיות סמוך למועד הרצוי לקבלת המשכנתא שכן לריביות כאמור יש תוקף ואם תנהלו את המו"מ מוקדם מידי, הריביות לא יהיו בתוקף ותצטרכו שוב לבצע את התהליך בשנית מול כל הבנקים שכן יתכן מצב כי הבנק שהיה אטרקטיבי באותה נקודת זמן כבר לא יהיה רלוונטי במועד הקובע עבורכם. מצד שני כמובן שצריך להתחיל את המו"מ גם לא מאוחר מידי על מנת שישאיר לכם מספיק זמן לבדוק את השטח וכמובן לסיים בזמן את כל ההליך הביורוקרטי הנדרש לצורך קבלת משכנתא. פרק זמן סביר הנו כחודש וחצי לפני מועד קבלת המשכנתא הרצוי. השלבים המקדימים לצורך ניהול מו"מ על ריבית משכנתא הם: קבלת אישור עקרוני ובניית תמהיל משכנתא, חתימת חוזה רכישה, חידוש אישור המשכנתא על פי פרטי העסקה הסופיים ורק לאחר מכן ניהול המו"מ.

הגעתם לשלב ניהול המו"מ והשוואת ריביות משכנתא? מצוין. כעת עליכם לפנות ל 2-3 בנקים כולל הבנק בו אתם מנהלים את חשבון הבנק שלכם ולבקש הצעה על תמהיל המשכנתא שבחרתם. בשלב הראשוני לא מומלץ לבקש מהבנק ריביות משכנתא ספציפיות או להראות לבנקים את ההצעות שקיבלתם בבנקים האחרים. לעתים הבנקים נוטים להיצמד לריביות שקיבלתם בבנקים אחרים ורק להשוות את ההצעה או לתת שיפור קל ויתכן שאם לא הייתם אומרים להם מראש את הריביות, הייתם מקבלים הצעה טובה יותר בצורה משמעותית. הקפידו כי כל ההצעות התקבלו על אותו תמהיל בדיוק גם על מנת שההשוואה תהיה נכונה וגם מכיוון שזה התמהיל שהשקעתם בו מחשבה (כך אנחנו מקווים) והגעתם למסקנה שהוא הטוב ביותר עבורכם. במידה והבנק רוצה להציע תמהיל משלו ומנסה לשכנע אתכם שהוא הטוב ביותר, התעקשו לקבל את הריביות גם על התמהיל המקורי שהגעתם אתו ולא רק על התמהיל החדש שהבנק הציע.

לאחר סבב ראשון בין הבנקים חזרו ובצעו סבב נוסף בין אותם בנקים שפניתם אליהם כאשר הפעם אתם יכולים לחשוף בפניהם הצעות טובות יותר שקיבלתם 2-3 סיבובים בדרך כלל מספיקים. אל תוותרו גם על בנקים שהיו בהתחלה יקרים יותר אך מצד שני אם אתם מרגישים תוך כדי הבדיקות שבנק מסוים אינו משחק ואינו מעוניין להתחרות, אל תבזבזו את הזמן עליו ותתמקדו בבנקים הרלוונטיים. לרוב הבנק שלכם ירצה אתכם כלקוחות גם במשכנתא ולכן בכל מקרה אם קיבלתם הצעה טובה יותר מבנק אחר, חזרו אליו בסוף ובדקו האם יהיה מעוניין להתחרות בהצעה שקיבלתם. איך יודעים מתי לסיים את המו"מ? איך לכך תשובה מוחלטת מכיוון שאין כאן תשובה מדעית ומדויקת. שוק המשכנתאות משתנה באופן תדיר וכך גם ההצעות והאטרקטיביות של כל בנק ובנק. בדרך כלל כאשר אתם מגיעים לשלב שהבנקים כבר מתקשים לשפר את ההצעות שיש לכם או שהשיפור הולך ונהיה מינורי ביותר ברמה של פער של שקלים בודדים, כנראה שאתם כבר לקראת הסוף. אם הבנק משפר לכם את הריבית בקלות סימן שיש עוד לאן לשאוף לעומת זאת אם הבנק מתעקש שתמציאו לו אישור בכתב על הצעה טובה יותר מבנק אחר, כנראה שיש לו קושי לשפר את ההצעה ולכן הוא מבקש לראות אסמכתא כתובה כדי לדעת שהיא מהימנה.

מיצוי המו"מ חשוב לא פחות מהמו"מ עצמו, מריחת השלב הזה עלול לגרום לבנק להתייחס אליכם בצורה לא רצינית ו"מציקה" ובנוסף יתכן ובכלל שהוא נמשך יותר מידי זמן, הריביות המקוריות שקיבלתם יפוגו תוקף ובסופו של דבר תמצאו את עצמכם עם הצעת ריבית משכנתא פחותה מההצעה המקורית שקיבלתם או שתגיעו למצב שאתם עלולים לפגר בתשלומים לדירה. מיותר לציין שאת המו"מ על ריבית המשכנתא צריך לבצע לפני שהתחייבתם לבנק מסוים ורשמתם את השעבוד לטובתו שכן בשלב זה כבר לא תהיה משמעות לתחרות ואתם כבר סוג של לקוחות שבויים של הבנק.

*ריבית משכנתא מוצגת כאן לנוחיותכם בלבד ואינה מהווה הצעה או התחייבות להשגתה. הצעת ריבית משכנתאות בבנקים משתנה מלקוח ללקוח בהתאם לשיקולי הבנק הכוללים בין היתר את הפרופיל הפיננסי האישי, היסטוריית האשראי ואחוז המשכנתא מתוך שווי הנכס. הצעת ריבית משכנתאות בבנקים תקפה ל-12 ימים בלבד לביצוע ההלוואה. על מנת לקבל הצעת ריבית משכנתא אישית ותקפה יש לפנות לבנקים למשכנתאות ו/או לפנות ליועץ משכנתאות אובייקטיבי אשר ישיג עבורכם הצעה מותאמת אישית. באם החלטתם לגשת לבנק באופן עצמי, בדקו בטבלת ריבית משכנתא מה הריבית על המשכנתא המקובלת בבנקים סמוך למועד בו אתם זקוקים למשכנתא שכן הריביות משתנות בתדירות גבוהה.

רוצים ייעוץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי של יועץ משכנתאות מומלץ על ידי משכנתא מאסטר? השאירו לנו פרטים כאן ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם, ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

בדקו מה ההחזר החודשי המתאים לכם על ידי שימוש ב-מחשבון משכנתא

ריבית משכנתא היום ריביות משכנתא ריבית משכנתא מומלצת ריבית על משכנתא ריבית משכנתאות

מעוניינים לדעת כיצד לחסוך כסף בבחירת תמהיל משכנתא מנצח?
מלאו פרטים וקבלו שיחת ייעוץ ראשוני חינם
נגישות