צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779
יועץ משכנתא

ייעוץ משכנתא ויועץ משכנתא – למה זה כל כך חשוב?

קודם נבין את תהליך העבודה עם יועץ משכנתא

בירור צרכים

יועץ המשכנתא מברר מידע כמו: מה עלות הנכס? מהו הסכום ההתחלתי? האם צפויים שינויים בגובה ההכנסה ואם כן מתי? וכו'.

המלצה על משכנתא ותחזית החזר תשלומים

יועץ המשכנתא ממליץ על המשכנתא הטובה ביותר עבורכם ומציג תחזית החזר תשלומים.

פניה לבנקים וקבלת הצעות מחיר

איסוף מסמכים נדרשים, בניית תיק משכנתא והגשתו לצורך קבלת אישור עקרוני מהבנקים. ביצוע סקר ריביות ומו"מ בין הבנקים השונים לבחירת המשכנתא החסכונית והנוחה ביותר.

בחירת משכנתא - מזל טוב!

לאחר סיום התהליך יועץ המשכנתא יחבר אתכם עם הבנק המומלץ לבקשת המשכנתא שנבחרה.

יד על הדופק

יכולה להיווצר הזדמנות לשפר את תנאי המשכנתא גם לאחר לקיחתה – וזאת באמצעות "מחזור משכנתא". ממולץ לבדוק עם יועץ המשכנתא פעם בשנה או שנתיים.

ייעוץ משכנתא

בשונה מלקיחת הלוואה רגילה אשר בדרך כלל ניתנת בסכומים נמוכים, לתקופה קצרה ובמסלול אחד בלבד, המשכנתא לרוב נלקחת בסכומים גדולים, לתקופה ארוכה ומלווה בהליך בירוקרטי ומשפטי ארוך. על מנת לצלוח את התהליך בשלום יש להיעזר ביועץ משכנתאות אשר ילווה ויכוון אתכם בכל תהליך לקיחת המשכנתא החל מרגע ההתעניינות ועד קבלת כספי המשכנתא.

יועץ משכנתאות

כאשר לוקחים משכנתא, ניתן להיעזר ביועץ המשכנתאות מטעם הבנק אשר ידריך אתכם וידאג שתקבלו את כספי המשכנתא. שירות זה ניתן על ידי יועצי הבנק ועלותו מגולמת בעלות אשר משולמת לבנק בעמלת פתיחת תיק המשכנתא ובריביות המשכנתא.

יועץ משכנתאות פרטי

כידוע, יועץ המשכנתאות מטעם הבנק הינו שלוח הבנק אותו הוא מייצג ולכן אינו יכול לייצג אתכם נאמנה בצורה אובייקטיבית כאשר הנכם נדרשים לקחת משכנתא. הליך ייעוץ המשכנתאות הינו הליך בירוקרטי ארוך ולעיתים מאוד מתיש אך גם הליך כלכלי אשר בסופו של דבר יקבע את עתידכם הכללי למשך שנים רבות ולכן לא מספיק רק להגיע לסיומו אלא חשוב כי בסופו של דבר תקבלו את ההחלטה הכלכלית הנכונה עבורכם ותבחרו את מסלולי המשכנתא המתאימים ביותר עבורכם ובריביות המינימליות האפשריות. ייעוץ משכנתא מסוג זה ניתן לקבל אך ורק בסיוע של יועץ משכנתאות פרטי ואובייקטיבי אשר ייצג אתכם אל מול הבנקים למשכנתאות. יועץ משכנתאות פרטי הנו אדם עצמאי או אשר מועסק בחברה לייעוץ משכנתאות והנו בעל השכלה, קישורים וניסיון מתאים בתחום ייעוץ המשכנתאות. בשונה מהיועץ בבנק, יועץ משכנתאות פרטי מייצג אתכם בלבד ואין לו שום מחויבות כלפי בנק כזה או אחר ולכן באפשרותו לייצג אתכם בצורה אובייקטיבית מול המערכת הבנקאית.

ההבדל בין יועץ משכנתא פרטי ליועץ משכנתא בנקאי

אז כאמור יועץ משכנתא בנקאי הינו למעשה פקיד משכנתאות אשר מקבל את שכרו מהבנק אותו הוא מייצג, היועץ בבנק מייצג את מדיניות הבנק שלו בלבד ומחויב לנהליה. היועץ בבנק הוא למעשה סוג של איש מכירות אשר תפקידו העיקרי הוא למקסם את הרווח של הבנק בכל תיק הלוואה.יועץ משכנתא פרטי הוא כאמור יועץ משכנתאות אשר מייצג אתכם מול יועצי המשכנתאות של הבנק ומנהלי הבנק ודואג עבורכם שתקבלו את המשכנתא הזולה והמתאימה ביותר עבורכם.

יועץ המשכנתאות הפרטי רואה תמונה רחבה של האפשרויות השונות בכל הבנקים למשכנתאות ולא רק בבנק ספציפי. ליועץ משכנתאות פרטי ישנה מערכת למציאת משכנתא אופטימאלית כאשר שיקוליו בבניית תמהיל המשכנתא שלכם היא לא רק ההחזר החודשי המידי אלא שיקול ארוך טווח ומותאם אישית לפי רמת סיכון, תחנות יציאה, עלות כוללת של המשכנתא וכן הלאה. מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי טרום רכישת הדירה שכן היועץ יוכל לסייע לכם להבין מה שווי הדירה וגובה המשכנתא המתאימים ליכולות שלכם וגם לסייע לקבוע מה ההחזר החודשי המתאים עבורכם.

תתפלאו לגלות שלעיתים יש פער גדול בין מה שהבנק מסוגל לאשר לכם לבין מה שמתאים ליכולות שלכם ויאפשר לכם לשרוד את כל תקופת המשכנתא בהצלחה ובקלות.יועץ משכנתאות פרטי כמובן לא מסתפק רק בהמלצות אלא גם דואג ליישם עבורכם את כל תהליך המשכנתא וחוסך לכם את כל הריצות בין הבנקים ואת כל כאבי הראש בהתעסקות בתהליך.

יועץ משכנתא – הדרך שלכם לדירה וחסכון בהוצאות המשכנתא

יועץ משכנתא מנוסה ודאי יגיד לכם שאחד מסעיפי ההוצאות העיקריים של משפחה, היא הוצאת הדיור. ישנם משפחות שישלמו אלפי שקלים על שכירת דירה, וישנם משפחות שישלמו על משכנתא. בניגוד לדמי שכירות, אפשר באמצעות תכנון נכון לצמצם בצורה ניכרת את הוצאת המשכנתא. לשם כך, יש לבחור יועץ משכנתאות מנוסה, שיסייע לכם בתכנון נכון של המשכנתא.

כיצד מרכיבים תמהיל משכנתא? תשאלו את יועץ המשכנתאות

השלב הראשון בהרכבת תמהיל משכנתא הוא תחקור פיננסי ובירור צרכים ורצונות. על מנת שיועץ המשכנתאות יוכל לבנות לכם תמהיל משכנתא אופטימלי ומותאם עבורכם, עליו קודם להכיר אותכם. לשם כך הוא צריך למלא אתכם פרופיל פיננסי של הנתונים האישיים שלכם כגון מה ההכנסה שלכם היום ומה הצפי לעתיד, הון עצמי, הלוואות, חסכונות וכו' ולאחר מכן להגדיר צרכים ורצונות כגון גובה ההחזר החודשי, רמת סיכון, גמישות לפירעון מוקדם ועוד. לאחר שיש בידי יועץ המשכנתאות את כל הנתונים, הוא מרכיב תמהיל משכנתא באמצעות תוכנת משכנתא שמסייעת לו לבחור עבורכם, את המסלול המתאים ביותר לכם, שעונה על כל הדרישות שהגדרתם.

כיצד לפרוס את המשכנתא?

מומלץ שפריסת המשכנתא תעשה בצורה כזו שההחזר החודשי לא יעלה על 25% מההכנסה שלכם אך גם לא מעבר לתקופה של 25 שנים. אם זה לא מתאפשר, ניתן להעלות את ההחזר כך שיהווה עד 33% מההכנסות שלכם אך שימו לב שזה מתחיל להיות מעט גבולי ואם אין לכם צפי בעתיד לפירעון מוקדם או גידול בהכנסות, המשכנתא עלולה להעיק עליכם לאורך השנים. אם ההחזר החודשי עולה על 33% מההכנסות שלכם ו/או פריסת השנים ארוכה מ 25 שנים, שיקלו לקחת סכום משכנתא נמוך יותר.

ניהול מו"מ נכון על הריבית

ניהול מו"מ נכון על הריבית צריך להיעשות בהתאם לתמהיל הנבחר ולא בהתאם לריבית הנמוכה ביותר. ראשית כאשר מנהלים מו"מ על הריבית יש לבדוק בבנקים השונים את אותו תמהיל שנבחר שכן רק כך אפשר להשוות בין תפוחים לתפוחים ולדעת מי באמת נותן ריבית משכנתא זולה יותר. שנית, מכיוון שלתמהיל המשכנתא חשיבות מהותית יותר על פני גובה הריבית, על יועץ המשכנתאות לבחור את הריבית הטובה ביותר בהתאם לתמהיל שנבחר ולא לקבוע את התמהיל בהתאם למסלול עם הריבית הכי נמוכה. זוהי טעות נפוצה בעיקר של לווים שאינם מתמצאים בתחום ומחפשים רק ריבית נמוכה.

יועץ משכנתא יועץ משכנתאות

בחירת יועץ המשכנתא שלכם

הקפידו לבחור יועץ משכנתא עם ניסיון וקבלות. היעזרו גם בהמלצות ממכרים שהתנסו בשירותי ייעוץ משכנתאות. אם הנכם נמנים על חברות במועדוני צרכנות גדולים כגון: חבר משרתי הקבע והגמלאים, קרנות השוטרים, הסתדרות המורים, בהצדעה ועוד, בדקו איזה הסדרים יש להם להציע. כיום לרוב המועדונים הגדולים יש הסדר משתלם עם חברות ייעוץ משכנתאות הן מבחינת המחיר והן מבחינת היקף השירות. מועדונים אלו גם מקפידים להפנות אתכם ליועצי משכנתאות אשר נבחנו על ידם ונמצאו מתאימים. בצעו גם אתם את הבדיקות שלכם ובררו על המלצות, וותק היועץ ו/או החברה, כמות תיקים מטופלת במצטבר ובהווה וכו'. קראו על החברה בגוגל, באתר האינטרנט ודף הפייסבוק שלה והתרשמו.

רוצים ייעוץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי של יועץ משכנתאות מומלץ על ידי משכנתא מאסטר? השאירו לנו פרטים כאן ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם, ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

לפני כל צעד – בדקו במחשבון משכנתא מה ההחזרים החודשיים המתאימים עבורכם.

5/5 (17)

Please rate this

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו ברשתות החברתיות
מעוניינים לדעת כיצד לחסוך כסף בבחירת תמהיל משכנתא מנצח?
מלאו פרטים וקבלו שיחת ייעוץ ראשוני חינם
נגישות