צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779
יועץ משכנתא

יועץ משכנתא – למה זה כל כך חשוב?

יועץ משכנתא – הדרך שלכם לדירה וחסכון בהוצאות המשכנתא

יועץ משכנתא מנוסה ודאי יגיד לכם שאחד מסעיפי ההוצאות העיקריים של משפחה, היא הוצאת הדיור. ישנם משפחות שישלמו אלפי שקלים על שכירת דירה, וישנם משפחות שישלמו על משכנתא. בניגוד לדמי שכירות, אפשר באמצעות תכנון נכון לצמצם בצורה ניכרת את הוצאת המשכנתא. לשם כך, יש לבחור יועץ משכנתאות מנוסה, שיסייע לכם בתכנון נכון של המשכנתא.

כיצד מרכיבים תמהיל משכנתא? תשאלו את יועץ המשכנתאות

השלב הראשון בהרכבת תמהיל משכנתא הוא תחקור פיננסי ובירור צרכים ורצונות. על מנת שיועץ המשכנתאות יוכל לבנות לכם תמהיל משכנתא אופטימלי ומותאם עבורכם, עליו קודם להכיר אותכם. לשם כך הוא צריך למלא אתכם פרופיל פיננסי של הנתונים האישיים שלכם כגון מה ההכנסה שלכם היום ומה הצפי לעתיד, הון עצמי, הלוואות, חסכונות וכו' ולאחר מכן להגדיר צרכים ורצונות כגון גובה ההחזר החודשי, רמת סיכון, גמישות לפירעון מוקדם ועוד. לאחר שיש בידי יועץ המשכנתאות את כל הנתונים, הוא מרכיב תמהיל משכנתא באמצעות תוכנת משכנתא שמסייעת לו לבחור עבורכם, את המסלול המתאים ביותר לכם, שעונה על כל הדרישות שהגדרתם.

כיצד לפרוס את המשכנתא?

מומלץ שפריסת המשכנתא תעשה בצורה כזו שההחזר החודשי לא יעלה על 25% מההכנסה שלכם אך גם לא מעבר לתקופה של 25 שנים. אם זה לא מתאפשר, ניתן להעלות את ההחזר כך שיהווה עד 33% מההכנסות שלכם אך שימו לב שזה מתחיל להיות מעט גבולי ואם אין לכם צפי בעתיד לפירעון מוקדם או גידול בהכנסות, המשכנתא עלולה להעיק עליכם לאורך השנים. אם ההחזר החודשי עולה על 33% מההכנסות שלכם ו/או פריסת השנים ארוכה מ 25 שנים, שיקלו לקחת סכום משכנתא נמוך יותר.

ניהול מו"מ נכון על הריבית

ניהול מו"מ נכון על הריבית צריך להיעשות בהתאם לתמהיל הנבחר ולא בהתאם לריבית הנמוכה ביותר. ראשית כאשר מנהלים מו"מ על הריבית יש לבדוק בבנקים השונים את אותו תמהיל שנבחר שכן רק כך אפשר להשוות בין תפוחים לתפוחים ולדעת מי באמת נותן ריבית משכנתא זולה יותר. שנית, מכיוון שלתמהיל המשכנתא חשיבות מהותית יותר על פני גובה הריבית, על יועץ המשכנתאות לבחור את הריבית הטובה ביותר בהתאם לתמהיל שנבחר ולא לקבוע את התמהיל בהתאם למסלול עם הריבית הכי נמוכה. זוהי טעות נפוצה בעיקר של לווים שאינם מתמצאים בתחום ומחפשים רק ריבית נמוכה.

יועץ משכנתא יועץ משכנתאות

בחירת יועץ המשכנתא שלכם

הקפידו לבחור יועץ משכנתא עם ניסיון וקבלות. היעזרו גם בהמלצות ממכרים שהתנסו בשירותי ייעוץ משכנתאות. אם הנכם נמנים על חברות במועדוני צרכנות גדולים כגון: חבר משרתי הקבע והגמלאים, קרנות השוטרים, הסתדרות המורים, בהצדעה ועוד, בדקו איזה הסדרים יש להם להציע. כיום לרוב המועדונים הגדולים יש הסדר משתלם עם חברות ייעוץ משכנתאות הן מבחינת המחיר והן מבחינת היקף השירות. מועדונים אלו גם מקפידים להפנות אתכם ליועצי משכנתאות אשר נבחנו על ידם ונמצאו מתאימים. בצעו גם אתם את הבדיקות שלכם ובררו על המלצות, וותק היועץ ו/או החברה, כמות תיקים מטופלת במצטבר ובהווה וכו'. קראו על החברה בגוגל, באתר האינטרנט ודף הפייסבוק שלה והתרשמו.

רוצים ייעוץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי של יועץ משכנתאות מומלץ על ידי משכנתא מאסטר? השאירו לנו פרטים כאן ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם, ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

לפני כל צעד – בדקו במחשבון משכנתא מה ההחזרים החודשיים המתאימים עבורכם.

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו ברשתות החברתיות
מעוניינים לדעת כיצד לחסוך כסף בבחירת תמהיל משכנתא מנצח?
מלאו פרטים וקבלו שיחת ייעוץ ראשוני חינם
נגישות